Angażujemy się, aby zwalczyć powstałą przez lockdown w Afryce klęskę głodu!

Podobnie jak podczas budowy szkoły w Kalkfontein, angażujemy się chętnie ponownie w pomoc Południowej Afryce: wspieramy Centrum Wczesnodziecięcego Rozwoju w tych trudnych czasach, aby zaopatrzyć potrzebujące rodziny w środki żywnościowe.

Gdy w naszej okolicy z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa zamykane są szkoły, oznacza to dla dzieci i ich przyjaciół brak możliwości spotkań a dla ich rodziców podwójną trudność związaną z pracą oraz nauką zdalną.

Gdy w Południowej Afryce zamykane są szkoły i inne placówki edukacyjne, dzieci pozbawione są nie tylko dostępu do wykształcenia, lecz również do jedynego ciepłego posiłku. Spotykają ich problemy, których my w Niemczech i w Polsce nie jesteśmy w stanie sobie nawet wyobrazić.

Ponadto w niewielkich osadach w Południowe Afryce żyją ludzie, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Przez lockdown zostały zamknięte ich często prowadzone małe firmy, które zapewniały im niezbędne środki do kupna pożywienia. Nie mają zatem praktycznie żadnej możliwości, aby utrzymać rodziny, liczą tylko na siebie.

Nie otrzymują żadnego wsparcia od państwa.

Centrum Wczesnodziecięcego Rozwoju i oraz inne podmioty zmobilizowały się, aby sfinansować dla ponad 1500 dzieci w Kalkfontein koło Kapsztadu paczki żywnościowe, które będą przekazane dla potrzebujących rodzin. W ten sposób podstawowe potrzeby życiowe dzieci oraz ich rodzin zostaną zaspokojone. I to bez konieczności wychodzenia z domu – w ten sposób jednocześnie zminimalizowane zostanie ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Oczywiście z wielką chęcią wraz zespołem firmy Humanus Personalservice GmbH dołączam się do akcji i zapewnię środki, aby wesprzeć tę inicjatywę.

Wasz

Philipp Erik Breitenfeld

Anbei finden Sie den Vorschlag zur Umsetzung, welchen wir ohne zu zögern sehr gerne unterstützen:

2023
26 maja