„1000 szkół dla świata“ – to nazwa projektu, który znajduje się pod patronatem Federalnego Ministra Rozwoju Gerda Müllera. Jego głównym założeniem jest zmniejszenie biedy poprzez zapewnienie dostępu do edukacji oraz stworzenie perspektyw rozwoju dla dzieci.

My, firma Humanus Personalservice Gmbh oraz ja – jej prezes, Philipp Erik Breitenfeld osobiście oraz z wielką chęcią wspieramy te przedsięwzięcie. Moje zaangażowanie wynika z potrzeby serca, szczególnie przez wzgląd na fakt, że sam dorastałem w Afryce. Jako manager firmy Personalservice GmbH oraz jako dumny ojciec, znam wartość wykształcenia. Jego możliwość powinna być zapewniona również w Afryce Południowej – w miejscu, w którym brakuje podstaw do wczesnodziecięcego rozwoju.

Nasze przedszkole zawdzięcza swoją nazwę imieniu mojej córki:

Humanus – Lea Sophia Breitenfeld

My jako firma Humanus GmbH postrzegamy inicjatywę radnego powiatu Stefana Rösle jako ważny krok w kierunku stworzenia perspektyw dla dzieci w Afryce Południowej. Rodzina Humanus jest bardzo dumna, że poprzez budowanie przedszkola może w owej inicjatywie aktywnie uczestniczyć i w ten sposób przyczynić się do wyraźnego polepszenia przyszłości dzieci w Południowej Afryce./>

Z tego względu jesteśmy przekonani, że nie tylko w sprawach zasobów ludzkich ważne jest podążanie za mottem: „myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Finanse pochodzące w 50% od firmy Humanus a w kolejnych 50% z moich prywatnych środków pozwolą nam wkrótce na rozpoczęcie naszego przedsięwzięcia. Już niedługo udzielimy wam więcej informacji, na jaki szkolny projekt się zdecydowaliśmy.

Obserwujcie nas uważnie. Więcej zdradzimy za 2 tygodnie…

Do zobaczenia!

Wasz Philipp Erik Breitenfeld

2023
26 maja